Contact Us

diggin larry gps
We do a lot and certainly have something to suit your needs. If not, we will find a solution! Get in touch with us with your ideas and we will set the ball rolling.

Do you know what you want filmed, animated or live? Then just write to us!

Do you have goals but no plan? We help your company move forward with strategies and training. Write to us and tell us and we will set up something concrete.
Do you want to work with us? Let us know if we have caught your interest, we are always curious about new talents and exciting skills!

The diggins!

bild av charlie

Charlie Åberg Lindengren

Project Manager

charlie@diggin.se

0700146283

En schweizisk armékniv i produktionerna. Du hittar honom både bakom kameran, i redigeringen och i kundkontakt. Alltid med värme, humor och lätthet.

ElinaAndersson

Elina Andersson

Project Manager

elina@diggin.se

0705805764

En av tre projektledare från Götet. Snabbast, proffsigast och hanterar de knivigaste situationer med ett leende.

MarcusLaving

Marcus Laving

Content Creator

marcus@diggin.se

0730208872

Gammal i gejmet men full av nytänkande och pigga idéer. Marcus levererar snyggt, snabbt och säkert.

bild av maria

Maria Stark

Motion Designer

maria@diggin.se

0763067770

Formmässigt mastermind. Animerar och illustrerar. Vän av grafisk ordning och beskyddare av god design.

bild av mathilda

Mathilda Sundberg

Project Manager

mathilda@diggin.se

0760060224

Veteranen på kontoret. Är lika flink bakom kameran som i redigeringen. Stor professionalism och ett stort hjärta.

Mats Larson

Partner/Project Manager

mats@diggin.se

0707208541

Den ena av den dynamiska duo som startade Diggin. Mats är lika delar driv, hjärta och innovation och har en stark dragning till biohacking.

bild av max

Maximiliam Asplund Gernandt

Creative Developer/Producer

max@diggin.se

0700990187

Ingen har så högt i tak som Max. Denne svensk-amerikanske hybrid är en kreativ visionär och en kraft att räkna med.

Rümeysa Y. Akbas

Teknisk Liveproducent

rumeysa@diggin.se

0737806204

Vår nyaste stjärna i live-gänget!

SimonEkholmSastre

Simon Ekholm Sastre

Technical Producer / TOM

sastre@diggin.se

0730359903

Vårt nav i liveproduktionerna. “Sastre” styr live-skutan med stadig hand och enorm expertis och dyker med lätthet in i nya innovationer och format.

bild av teresa

Teresa Ryberg

CEO/Project Manager

teresa@diggin.se

0702375713

Grundade Diggin tillsammans med Mats. Spindeln i nätet och en mästerjonglör av rang när det handlar om bollar i luften.

bild av victor

Victor Nyman

Cinematographer & Editor

victor@diggin.se

0766779924

Har det skarpaste ögat bakom kameran och gör de vassaste klippen i redigeringen. En filmfotograf ut i fingerspetsarna.

platshållarbild av

Kajsa Ryberg

Ekonomi

kajsa.ryberg@diggin.se

0704190430

Ekonomiassistent på Diggin. Kontrollerar siffror och jämvikt. En ytterst viktig spelare som ofta håller sig utanför strålkastarljuset.